فرماندارمیبد:

رسانه‌ها بااطلاع رسانی نگرانی مردم را در اجرای طرح دولت رفع کنند

فرماندارمیبد در نشست خبری با اصحاب رسانه که مدیر جهاد کشاورزی، اداره فرهنگ و ارشاد و اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی پیرامون طرح هدفمندی یارانه‌ها و آزادسازی قیمت‌ها برگزار شد گفت: هدف دولت بهره‌مندی خانواده‌های کم‌درآمد از یارانه است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، سجادی پور بابیان اینکه رسانه نقش مهمی در رفع نگرانی مردم و آگاهی مردم در اجرای موفق این طرح دارد افزود: هیچ کمبودی در تأمین کالاهای اساسی در استان و شهرستان میبد نیست و اصحاب رسانه باید با اعتمادسازی نگرانی‌های مردم را رفع کنند.

وی گفت: دولت در بحث کرونا عملکرد خوبی داشت و توانست در کمترین زمان با در دسترس قرار دادن واکسن کرونا، میزان مرگ‌ومیر را به یک‌رقمی برساند.

فرمانداری میبد اظهار داشت: دولت یارانه‌های دو ماه اردیبهشت و خرداد را یکجا به‌حساب سرپرستان خانوارها واریز کرده است و ماه‌های آینده را هم به‌صورت کالابرگ در حساب خانواده قرار خواهد داد.

سجادی پور بابیان اینکه نرخ تعدادی از کالاها ازجمله گوشت مرغ، روغن، تخم‌مرغ، شیر و لبنیات را اعلام کرده است گفت: از شنبه تقریباً نرخ جدید دیگر اقلام هم اعلام خواهد شد.

در این جلسه زارع رئیس جهاد کشاورزی هم با اشاره به نظارت جهاد بر توزیع کالاهای تنظیم بازار گفت: کالاهای تنظیم بازار از دو سه روز پیش تا امروز پنج‌شنبه از سطح استان تأمین و در اختیار 15 فروشگاه سطح شهر برای توزیع با نظارت تیم مشترک تعزیرات انجام گرفت.

احمد علایی رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی هم پیرامون ثبت‌نام افراد برای دریافت یارانه و کسانی که یارانه دریافت نمی‌کردند و یا انصراف داده بودند و یا حذف‌شده بودند و یا تا ماه قبل یارانه دریافت می‌کردند اما در روزهای اخیر یارانه خود را دریافت نکرده‌اند توضیحاتی ارائه کرد و گفت: این افراد می‌توانند با ورود به سایت حمایت hemayat.mcls.gov.ir وارد و اعتراض خود را ثبت کنند.