در آستانه سی و یکم شهریور و سالروز آغاز جنگ تحمیلی و هفته دفاع مقدس 120 نفر از بسجیان گردان ها که در گشت های محله محور حضوری فعال داشتند تجلیل شد .
سید جمال سجادی پور فرماندار میبد امنیت را مهمترین مولفه در همه حوزه های اجتماعی ، فرهنگی سیاسی و اقتصادی و سرمایه گذاری خواند و گفت : بعد از اغتشاش با هوشیاری در سطح کشور و استان و شهرستان و  در ایام محرم و صفر و اربعین حسینی به خوبی برنامه ریزی شد و کشور با کمترین مشکل این ایام را پشت سرگذاشت.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد ؛ سجادی پور با بیان اینکه در هفته پیشرو هم شاهد بازگشایی مراکز علمی و دانشگاهی و حوزی و مدارس هستیم افزود : امسال 26 هزار نفر دانش آموز وارد کلاس های درس خواهند شد و باید هر یک از مدارس ما بعنوان یک پایگاه عمل کنند تا کمتر شاهد آسیب باشیم .
فرماندار میبد با گرامی داشت هفته دفاع مقدس، بسیج را برخاسته از متن مردم خواند و گفت : با شکل گیری بسیج بود که سرنوشت جنگ  در دوران هشت سال دفاع مقدس تغییر کرد و امروز هم باید با کمک بسیجیان بتوانیم مسائل و مشکلات را درجامعه کاهش دهیم .
وی تصریح کرد : امروز با درایت رهبر معظم انقلاب اسلامی توطئه های دشمن یکی پس از دیگری خنثی و ایران اسلامی بعنوان قدرت بلامنازع درجهان شناخته می شود .
فرماندار میبد با بیان اینکه امروز امریکا جنگ اوکراین را متاثر از پهپادهای ایران می داند و در توافق برجام نگران است گفت : عضویت درشانگهای و بریکس و قدرت دفاعی و موشکی و پهپادی ایران اسلامی ، دست بالای ایران را در همه زمینه ها نشان می دهد .
سجادی پور گفت : با روحیه شعارما می توانیم امام راحل و اعتماد و باور و روحیه فرهنگ جهادی، بسیج پیشگام است .
سرهنگ مصطفی آقایی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج میبد هم امنیت را بزرگترین نعمت در جامعه خواند و گفت : حضور بسیجیان در گشت های محله محور از بروز خیلی از آسیب ها جلوگیری می کند .
چمران بهارلوئی دادستان میبد هم گفت : دشمن در اغتشاشات سال گذشته از همه ظرفیت های خود که در حوزه های سلیبریتی ها، هنرمندان ، بازوهای اقتصادی، انقلابی و مذهبی و ا منیتی و چهره های شاخص خود برای مخدوش کردن جهت گیری های انقلاب اسلامی استفاده کرد .
وی با بیان اینکه در هر دوره انقلاب اسلامی شاهد ریزش ها و رویش هاست افزود : ذات  انقلاب اسلامی نورانیت است و برای حفظ این نورانیت باید استقامت کرد و از آرمان های انقلاب و هنرها و دستاوردهایش صیانت کرد .